Kościół i klasztor

Kosciół - Krasnobród - Domek wypoczynkowy Borki Wiktor Gałan, roztocze, wolne pokoje , noclegi, domki letniskowe,

Barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wybudowany w latach 1690-1699 wraz z klasztorem został ufundowany przez Marysieńkę Sobieską jako wotum wdzięczności za uzdrowienie. Wewnątrz kościoła znajdują się m.in.: XVIII-wieczna chrzcielnica, barokowa ambona w kształcie wazy, 33-głosowe organy wykonane w 1975r., cztery ołtarze boczne oraz główny ołtarz wykonany przez Jana Mauchera w latach 1774-1776r. Między kolumnami znajdują się postacie świętych: Jacka, Dominika, Wincentego Ferreriusza i Tomasza z Akwinu. W centrum ołtarza, na tle kopii umieszczony jest cudowny obrazek Matki Boskiej Krasnobrodzkicj . Z lewej strony kościót łączy się z klasztorem. Na dolnym korytarzu klasztoru znajduje się "Wystawa z Ziemi świętej". Natomiast na piętrze klasztoru warto zobaczyć "Wystawę Maryją" przedstawiająca Sanktuaria Maryjne w Polsce. W dziedzińcu klasztoru w specjalnie wydzielonym budynku mieści się Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne zorganizowane przez kustosza krasnobrodzkiego Sanktuarium ks. prałata Romana Marszalca. Przed klasztorem znajdują się współcześnie wykonane z kamienia pomniki: Chrystusa Dobrego Pasterza i Papieża Jana Pawła II, które wykonał miejscowy artysta Andrzej Goniarz.
Kościół od 300 lat jest znanym ośrodkiem kultu religijnego, odwiedzanym przez liczne rzesze pielgrzymów. Tradycją stały się międzynarodowe letnie koncerty organowe w Sanktuarium Maryjnym.
Tuż obok zabytkowego spichlerza znajduje się mini-ogród zoologiczny - Ptaszarnia. Można tu zobaczyć ciekawe okazy ptactwa. Są tu: pawie, gołębie, bażanty, kuropatwy i inne.

Ołtaż Kościoła - Krasnobród - Domek wypoczynkowy Borki Wiktor Gałan, roztocze, wolne pokoje , noclegi, domki letniskowe,
Design by flankerds.com